По-русски Polski Deutsch По-русски

Zobrazit nebo skrýt hlavní navigaci »

Naše zvířata

Nosál červený

Nosál je medvídkovitá šelma zvaná též koati (z quati v brazilské portugalštině). Je barevně velmi variabilní - od šedé přes červenohnědou až po hnědou, obvykle má kroužkovaný ocas, ale někdy kroužkování zcela chybí, břicho je téměř bílé a konce nohou černé, stejně jako nos, okolo očí a na spodní straně tlamy převládá světlá, špinavě bílá nebo…

Více >

Nandu pampový

Nandu je velký nelétavý pštrosovitý pták. Narozdíl od afrických pštrosů je menší, má 3 prsty a opeřený i krk, hlavu i stehna. Nanduové jsou šedí nebo hnědí, samec bývá tmavší než samice a má černý "kořen" krku. Existuje i bílá forma.

Více >

Tučňák patagonský

Druhý největší tučňák (po tučňáku císařském), má bílé břicho, u krku bílá přechází do žluté. Záda a křídla jsou šedomodrá, hlava je černá se žlutooranžovými půlměsíci, žlutooranžová je i spodní čelist zobáku.

Více >

Zlatohlávek konžský

zavalitý brouk, obvykle žlutý s černými nebo tmavo hnědými skvrnami, žlutá barva může být až žlutooranžová nebo oravžová, některé poddruhy jsou ale červené nebo karmínové. Skvrny bývají výrazné, ale mohou být někdy až neznatelné - tak, že zlatohlávek vypadá jako jednobarevný brouk bez kresby

Více >

Lín obecný

Lín má velmi malé šupiny, které vrůstají hluboko pod kůži a jsou kryty silnou sliznatou až rosolovitou vrstvou. V koutcích úst má po jednom krátkém vousu. Všechny ploutve jsou okrouhlé. Samci mají výrazně větší břišní ploutve. Barva těla je zelenohnědá, hřbet je tmavší, boky mají měděný lesk a břicho je žlutobílé. Barevná variabilita se mírně…

Více >

Orel mořský

Impozantní dravec, největší, který se u nás vyskytuje. Má silný žlutý hákovitý zobák, žluté neopeřené nohy a krátký bílý kýlovitý ocas, zbytek těla je hnědý. Starší ptáci mohou mít bíle kropenatou či žlutohnědou hruď a hlavu. V letu se pozná podle dlouhých širokých křídel a roztažených ručních letek.

Více >

Člověk moudrý - Kafr

Podle Ottova slovníku naučného je název Kafr z arabského slova Káfir (nevěřící) a označuje jižní bantuské kmeny mezi Kalahari a Zanzibarem od Kapska se šířící daleko na sever a mísící se s porobenými kmeny. Později se toto označení začalo užívat souhrně pro všechny míšence černých afrických kmenů v subsaharské Africe mezi sebou a s bělochy …

Více >

Šváb velkokřídlý

větší druh okřídleného švába, který má béžovou až hnědou barvu s kresbou jako by byl popepřen (výjimečně může kresba zcela chybět).

Více >

Okoun říční

Jako typický zástupce ostnoploutvých má okoun dvě hřbetní ploutve. Skřele jsou opatřeny trnem a poměrně vysoké tělo je pokryté drsnými drobnými šupinami. Výška těla se zvětšuje s věkem. Jak české jméno napovídá, má velké oči a vynikající zrak. Zbarvení je zelenavé nebo nažloutlé, přičemž od bílého břicha směrem ke hřbetu tmavne. Přes boky je 5 …

Více >

Orel skalní

Náš druhý největší dravec (po orlu mořském) - je robustní, má dlouhý ocas, široká křídla, velké a silné spáry a samozřejmě zahnutý zobák. Zbarvení se liší podle jednotlivých poddruhů - pohybuje se od hnědé po černohnědou se zlatavým zátylkem.

Více >
« Předchozí Další »
1 4 5 6 7 8 9 10 12 16

Důležité informace

Kudy k nám »

Souřadnice Zoo:
50°13'21.029"N, 15°5'33.691"E


Navigovat přes Google mapy »

Správná funkcionalita je zaručena pouze u telefonů s operačním systémem Android.

© 2013 ZOO Chleby o.p.s. | vyrobil INET-SERVIS.CZ
Tento informačně-vzdělávací portál vznikl za finančního přispění Ministerstva životního prostředí v rámci podpory nestátních neziskových organizací v roce 2013.
Tento web používá pro správné fungování technické cookies.

Zobrazit klasicky | Mobilní verze

nahoru