na této stránce je zkrácená verze textu, chcete-li, přečtěte si plnou verzi
Původní africký národ a dosud jeden z nejzaostalejších na světě. Po celém světě jsou tito lidé známí jako Křováci (v angličtině Bushman), oficálně se však jmenují Sanové.
Podle mnohých antropologů jde o jeden z nejstarších, ne-li zcela nejstarší národ světa.…
Více >
menší druh švába, černý se špinavě bílou nebo krémovou kesbou připomínající otazník (proto se anglicky jmenuje "otazníkový šváb").
Více >
Má štíjlé protáhlé stříbřité tělo, dlouhé zašpičatělé ploutve. Hřbet je šedavý, ploutve světlé
Více >
Málá promykovitá šelma, která se velmi dobře množí, proto je častým chovancem nejen zoo, ale i zájmových chovů nebo dětských zookroužků. Po mývalech a nosálech je to zřejmě třetí nejběžněji chovaná divoká šelmička.
Má protáhlé štíhlé tělo, svrchu stříbrošedé s osmi tmavšími pruhy, břicho je světle hnědé stejně jako hlava, špička ocasu a…
Více >
Jeden z nejoblíbenějších sokolnických dravců, ačkoli je méně obratný než ostatní orli. Má relativně krátký klínovitý ocas, šedočerný zobák, žluté pařáty, jinak je celý hnědý jen ocas a letky jsou načernalé, občas může mít načervenalý týl. Výrazná jsou jeho protažená žlutá ústa - koutky jsou až pod očima (což ho odlišuje od orla skalního).
…
Více >
velký robustní bezkřídlý šváb, jeden z několika druhů tzv. syčících švábů. Mají černou nebo tmavou hnědou barvu.
Více >
Perlín je velmi podobný plotici, liší se robustnějším tělem a nažloutlým nebo oranžovým okem (nikdy ne červeným). Má zelený až modrozelený hřbet, břicho stříbřitě bílé. Ploutve, s vyjímkou hřbetní a prsních, jsou krvavě červené. Existují i barevné mutace perlína (např. zlatá).
Více >
Jeden z největších druhů lemurů. Donedávna byl česky nazýván lemur vari a zahrnoval dva poddruhy, dnes jsou oba vedeny jako samostatné druhy a oba již s rodovým jménem vari (nikoli lemur) - vari černobílý a vari červený.
Je střídavě černobílý - černý je obličej, vršek hlavy, ramena a předloktí, dlaňová část rukou, vnitřní strana a chodidlová…
Více >