Páv korunkatý nebo též modrý, indický či obecný je již po tisíce let okrasným ptákem chovaným po celém světě - nejen v zoo, ale často i v zámeckých parcích nebo soukromých chovech. Samec je modrý, záda má zelenohnědá, křídla hnědá černě pruhovaná. Na konci ocasních krovek má typická paví oka. Samice je hnědo-šedá. Na hlavě mají oba korunku.
…
Více >
černý zemní sklípkan s oranžovou nebo béžovou hlavohrudí a nohama. Velmi klidný druh, který jen velmi vzácně kousne (kousnutí není pro člověka nebezpečné).
Více >
Jedná se o stromový denní druh hada. Pobývá převážně v korunách stromů. Dokáže
plachtit, když při skoku z větve na větev zploští tělo a překonává tak kratší
vzdálenosti. Je pro něj typický výrůstek na nose. Má zadní jedové zuby, ale jeho jed
není ještě řádně prozkoumán, ale předpokládá se, že pro člověka by neměl mít
vážnější…
Více >
Plotice je naší nejběžnější rybou a zároveň nejtypičtější z tzv. “bílých ryb” - má stříbřité zploštělé tělo s tmavým hřbetem, kryté poměrně velkými šupinami. Bývá často zaměňována s perlínem ostrobřichým, od něhož se liší tím, že počátek hřbetní ploutve leží před nebo na úrovni předního okraje ploutví břišních.
Více >
Velbloud dvouhrbý, kterého známe ze zoo je domácím zvířetem pocházejícím z Asie, jeho genetický původ však není zcela jasný. Zatím jde oficiálně o poddruh divokého dvouhrbého velblouda, ale v posledních letech (na základě výzkumů DNA) je toto zařazení striktně odmítáno s tím, že jde o dva samostatné druhy (viz. zajímavosti).
Dvouhrbí…
Více >
V akváriích velmi oblíbená menší korálová rybka. Má modré tělo (variablině od světlého až po tmavý indigový odstín) a zlatavý nebo žlutý ocásek.
Více >
Chřástalovitý pták zvaný též púkeko (z maorštiny) nebo sultánská slepice (z francouzštiny) - je leskle tmavomodrá a purpurová, zobák a čelní lysina jsou červené barvy, spodek ocasu bílý a nohy růžové.
Více >
tropický asijský veleštír, který je celý leskle černý jen telson (poslední část s jedovým ostnem) a konce nohou jsou červeno-hnědé. Má velká silná klepeta. Je poměrně bezproblémový (jed je silný asi jako vosí).
Více >
Je stříbrná s tmavším pruhem na bocích a má relativně velké šupiny a zakulacené ploutve. Je to typická plevelná ryba. I přes veškeré snahy se nedaří regulovat její množství a tak je dnes střevlička rozšířena po celém našem území (obvykle vytlačuje původní slunku). Dravci ji sice loví, ale nikterak nevyhledávají. Krom toho je častým…
Více >
Mohutná sova, která je dokonale uzpůsobená k životu v severských oblastech - bílým zbarvením, velmi hustým peřím a též hustě porostlými končetinami. Mezi samcem a samicí je obvykle rozdíl ve zbarvení - samice je hustě posetá černými skvrnami, samec bývá sněhobílý, případně s menším množstvím méně výrazných skvrn.
Více >