По-русски Polski Deutsch По-русски

Zobrazit nebo skrýt hlavní navigaci »

Savci

Morče domácí

Domestikovaná forma jihoamerického divokého morčete. V průběhu let bylo vyšlechtěno mnoho plemen a mutací, lišících se barvou, délkou a uspořádáním srsti a také barvou očí. Má válcovitou postavu s velkou hlavou a krátkým krkem, zaoblený zadek bez ocasu. Na předních nohou má 4 prsty, na zadních 3. Má 12 zubů, z toho 4 hlodáky a zbytek stoličky…

Více >

Nosál červený

Nosál je medvídkovitá šelma zvaná též koati (z quati v brazilské portugalštině). Je barevně velmi variabilní - od šedé přes červenohnědou až po hnědou, obvykle má kroužkovaný ocas, ale někdy kroužkování zcela chybí, břicho je téměř bílé a konce nohou černé, stejně jako nos, okolo očí a na spodní straně tlamy převládá světlá, špinavě bílá nebo…

Více >

Surikata

Málá promykovitá šelma, která se velmi dobře množí, proto je častým chovancem nejen zoo, ale i zájmových chovů nebo dětských zookroužků. Po mývalech a nosálech je to zřejmě třetí nejběžněji chovaná divoká šelmička. Má protáhlé štíhlé tělo, svrchu stříbrošedé s osmi tmavšími pruhy, břicho je světle hnědé stejně jako hlava, špička ocasu a…

Více >

Vari černobílý - CHOV PŘERUŠEN

Jeden z největších druhů lemurů. Donedávna byl česky nazýván lemur vari a zahrnoval dva poddruhy, dnes jsou oba vedeny jako samostatné druhy a oba již s rodovým jménem vari (nikoli lemur) - vari černobílý a vari červený. Je střídavě černobílý - černý je obličej, vršek hlavy, ramena a předloktí, dlaňová část rukou, vnitřní strana a chodidlová…

Více >

Velbloud dvouhrbý domácí

Velbloud dvouhrbý, kterého známe ze zoo je domácím zvířetem pocházejícím z Asie, jeho genetický původ však není zcela jasný. Zatím jde oficiálně o poddruh divokého dvouhrbého velblouda, ale v posledních letech (na základě výzkumů DNA) je toto zařazení striktně odmítáno s tím, že jde o dva samostatné druhy (viz. zajímavosti). Dvouhrbí…

Více >

Mangusta trpasličí

Mangusta trpasličí nebo též jižní je malá africká promykovitá šelma s krátkou hlavou zakončenou špičatým čenichem, malýma ušima, dlouhým ocáskem a krátkýma nohama opatřenýma dlouhými drápy. Barevně je velmi variabilní od žlutavě červené po tmavou hnědou.

Více >

Daněk evropský

Evropský druh jelena s lopatovitými parohy. V letním období je červenohnědý s bílými skvrnami táhnoucími se v podélných řadách, břicho, nohy a okolí řiti (zrcátko) jsou bílé. Po celé délce hřbetu se táhne černý pruh. V zimním šatu jsou daňci tmavohnědí, skvrny jsou méně výrazné nebo nejsou vůbec viditelné. V zajetí jsou běžné i bílé, černé nebo…

Více >

Langur duk

Langur duk je obecně považován za nejkrásnějšího primáta planety. Ve vietnamštině je přezdíván „vooc ngũ sắc“, což by se dalo přeložit jako langur hrající barvami, thajský a laoský název je v překladu cosi jako opice pěti barev a v angličtině je často nazýván "costumed ape", tedy oblečená opice, a to vystihuje jeho extravagantní…

Více >

Morče domácí - americký teddy

Domestikovaná forma jihoamerického divokého morčete. Má válcovitou postavu s velkou hlavou a krátkým krkem, zaoblený zadek bez ocasu. Na předních nohou má 4 prsty, na zadních 3. Má 12 zubů, z toho 4 hlodáky a zbytek stoličky. Plemeno US Teddy je krátkosrsté a má zvláštní strukturu srsti, která roste kolmo od těla (jako plyšoví medvídci).…

Více >

Ježek bělobřichý

malý druh ježka, často chovaný v zájmových chovech. Je typický tím, že má na každé noze jen čtyři prsty.

Více >

Důležité informace

Kudy k nám »

Souřadnice Zoo:
50°13'21.029"N, 15°5'33.691"E


Navigovat přes Google mapy »

Správná funkcionalita je zaručena pouze u telefonů s operačním systémem Android.

© 2013 ZOO Chleby o.p.s. | vyrobil INET-SERVIS.CZ
Tento informačně-vzdělávací portál vznikl za finančního přispění Ministerstva životního prostředí v rámci podpory nestátních neziskových organizací v roce 2013.
Tento web používá pro správné fungování technické cookies.

Zobrazit klasicky | Mobilní verze

nahoru